САЙТ БІБЛІОТЕКАРЯ НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ №5 СИНИЦЬКОЇ ОКСАНИ АНАТОЛІЇВНИ

БЕРЕЖИ КНИГУ – ЦЕ ТВІЙ ДРУГ!

Бесіда для учнів 3-5 класівБЕРЕЖИ КНИГУ – ЦЕ ТВІЙ ДРУГ!

Бесіда для учнів 3-5 класів

Мета: ознайомити дітей з правилами користування бібліотекою та правилами поводження з книжкою.

Бібліотекар: Коли ви берете книжку, то насамперед цікавитесь змістом, оформленням і майже ніхто не замислюєтесь, як вона з’явилась, звідки прийшла до нас, як потрапила на книжкову поличку. Уважно подивіться на цю невелику книжечку. В ній живе не тільки мудрість багатьох поколінь, але й закладена праця різних професій.

         Життя будь-якої книжки починається із задума автора. Праця над змістом твору цікава, клопітка, насичена творчим неспокоєм. Коли текст створено – за справу беруться редактори, художники, коректори, друкарі, поліграфісти. Ці люди турбуються, що майбутня книжка була не тільки за змістом цікава, але й гарно ілюстрована. І це ще не весь шлях до читача. Щоб надрукувати книжки, потрібні мільйони тон красунь-ялинок. Лісники вирощують ліс, лісоруби його валять, потім плотогони сплавляють по річках, водії доставляють до заводів, хіміки на паперових комбінатах перетворюють деревину в папір та виготовляють спеціальну фарбу для друку. Ось скільки таланту, мудрості, натхнення, праці закладено в кожній книжці.

         Діти, ставши читачами шкільної бібліотеки, ви повинні цінувати книгу – джерело знань, бережливо до них ставитись, а ще варто запам’ятати правила поводження з книгою:

 1. Беріть книгу чистими руками.
 2. Не перегинайте книжки, від цього випадають сторінки.
 3. Не кладіть у книгу олівців та інших предметів.
 4. Не загинайте сторінки, користуйтеся закладками.
 5. Не читайте книги під час їжі.
 6. Щоб книга чи підручник служили довше, обгорніть їх.
 7. Не робіть в книжках поміток ручками або олівцями.
 8. Зберігайте книжки у книжкових шафах або книжкових полицях.

 

Запам’ятайте:

Книги бояться бруду, вологи, сонячного проміння;

Книги люблять бережне відношення та чистоту.

Бібліотекар. А тепер, діти, ознайомтеся з правилами користування бібліотекою:

 1. Вибрані для читання книги можна тримати вдома не більше 15 днів.
 2. Якщо у тебе змінилась адреса – повідом про це бібліотекаря.
 3. Якщо загубилась бібліотечна книга – прийди до бібліотекаря, він підкаже, яку книгу можна принести замість загубленої.
 4. Прочитати журнали або книги, які є в бібліотеці в одному примірнику і тому не видаються додому, можна в читальному залі.
 5. Якщо ти виявив пошкодження чи дефекти в книзі – попередь про це бібліотекаря, в іншому разі відповідальність несеш ти.
 6. Перед закінченням навчального року – розрахуйся з бібліотекою. Інакше не отримаєш підручники на наступний навчальний рік.
 7. Читач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідування її на термін, що визначається бібліотекарем.
 8. Читачі мають дотримуватися тиші в бібліотеці. Особи в неохайному вигляді до бібліотеки не допускаються.

 

Бібліотекар: Ось і підійшла до кінця наша бесіда і на завершення хочу побажати вам бути активними читачами шкільної бібліотеки, берегти книги, підручники, дбати про їх збереження, охайно поводитись з книжками.

Наша бесіда доходить до кінця. Хочу наостанок сказати таке. Бажаю вам ніколи не розлучатися з дорогим, вірним і мудрим другом – книгою!Создан 20 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником