САЙТ БІБЛІОТЕКАРЯ НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ №5 СИНИЦЬКОЇ ОКСАНИ АНАТОЛІЇВНИ

ЯК ВИБРАТИ КНИГУ?

Бібліотечний урок для 1-2 класівЯК ВИБРАТИ КНИГУ?

Бібліотечний урок для 1-2 класів.

 

Мета: навчити дітей самостійно вибирати книгу.

 

         Бібліотекар. В нашій країні для вас, діти, видається безліч книг, більше тисячі назв в рік. Книги найрізноманітнішої тематики: це і про теперішнє і далеке минуле, про життя морів, про космос, історію нашої батьківщини. Книг дуже багато. Прочитати всі книги просто неможливо.

 Отже, треба вибрати найцікавіші з них, найпотрібніші. А як це зробити? Перш за все вам в цьому допоможе сама книга, її елементи. Елементи книги це: обкладинка, корінець, сторінки, ілюстрації, титульна сторінка. На титульній сторінці розміщені вихідні дані про книгу. Це: автор книги, для якого віку дана книга, її назва, коли вийшла з друку і де саме. І яке видавництво її друкувало. З другої сторони поміщена коротка анотація про книгу. Тобто про що розповідається в даній книзі, хто художник і інші дані.

 І от з цих вихідних даних можна скласти уяву про цю книгу, чи вона цікава для вас. Є ще в книзі передмова, з неї ви дізнаєтесь про автора книги, які книги він ще написав. В кінці книги є зміст. Він теж розкриває вам про що розповідає книга.

 Далі, крім книги, ви можете звернутись до книжкових виставок. Книжкові виставки є на різну тематику. Наприклад, “На хвилинку зупинись, нові книги подивись”. Тут на цій виставці розміщені нові книги, що надійшли в бібліотеку. Можна вибрати книгу за рекомендацією бібліотекаря або товариша.

 Ще раз наголошую, що книги треба читати. Наш земляк український письменник І. Я. Франко писав: “Книга – морська глибина, хто в ній пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить дивнії перли виносить…” Так що читайте, збагачуйтесь знаннями. Будете читати, більше будете знати, краще будете вчитись.

         А зараз, діти, ви постараєтесь самі вибрати для вас потрібну книгу, за допомогою книжкових виставок, картотек, тематичних полиць, рекомендаційних списків літератури.

 Создан 20 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником