САЙТ БІБЛІОТЕКАРЯ НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ №5 СИНИЦЬКОЇ ОКСАНИ АНАТОЛІЇВНИ

 

Віртуальні виставки
Пам`ять безсмертного подвигу

Тож бережи у серці пам`ять стріч.
Бо ми прийшли, коли була потреба,
Щоб — знову — тиха українська ніч,
Спокійні зорі і прозоре небо. 
Мустай Карім, 1943 рік 


Велика Вітчизняна війна це страшна історія нашого народу. Про цю подію написано дуже багато книг. Ми  пропонуємо  ті, що якимсь чином пов`язані з нашим містом. Бажаємо, щоб ці  книги про війну сподобались вам . Хай війна ніколи не запанує на нашій українській землі!


 

За Батьківщину в боях вмирали однаково – дорослі і малі...Письменники-краяни про подвиг українського народу Коли гриміли гармати: збірка оповідань про Велику Вітчизняну війну. - К.: Веселка, 1975. – 93 с.
“Андрійко звівся на ноги і, похитуючись, побрів до татового окопу. Засунув за пояс гранати, вчепився руками в татового кулемета і поповз...” Це рядки з повісті Дмитра Ткача “Генуезька вежа”. Вся  збірка творів українських авторів розповідає про ті незабутні дні, про юних героїв, що разом з батьками і братами самовіддано воювали проти фашистських загарбників.

Галлай, М.Л. Лётчик Валентина Гризодубова. / Марк Галлай  - М.:Малыш, 1984. - 39 с.

Ця книга про Героя Радянського союзу Валентину Степанівну Гризодубову, яка під час Великої Вітчизняної війни  командувала авіаційним полком. ЇЇ іменем названа одна  з вулиць нашого міста. А написав її Герой Радянського Союзу, льотчик-випробувач Марк Лазаревич Галлай.

Єфімов, О.М. Ордени бойової слави: Оповідання.: Для мол. шк. віку. / Олександр Єфімов – К.: Веселка, 1985. - 48 с.

 Іменем видатного сина українського народу Богдана Хмельницького названа одна з  центральних вулиць нашого міста, в парку  ім.Т. Шевченка постав у металі памўятник  гетьману Богдану Хмельницькому.Чи знаєте ви, що в роки Великої Вітчизняної війни був заснований  орден Богдана Хмельницького? Це надзвичайний орден, бо єдиний  з написом українською мовою і не лише.  Орденом Богдана Хмельницького I ступеня нагороджено 10  військових частин і з`єднань. Першою з них була нагороджена I-а окрема ордена Суворова II ступеня чехословацька бригада під командуванням генерала Людвіга Свободи за визволення міста Біла Церква. Про   інші ордени бойової слави ви дізнаєтесь, коли прочитаєте  цю рідкісну книгу.

Гай, А. І. Чорна рота. / Анатолій Гай - Біла Церква : Буква, 1995. – 63 с.

Автор  цієї книги не знав війни, названої Великою Вітчизняною. Але на ній залишилися його близькі й далекі родичі, його односельці – бійці чорних рот. Чудом уцілівши, пройшли через гітлерівські концтабори його мати. Зовсім підлітком на тій війні одержав свою першу державну нагороду батько письменника.    Анатолію Івановичу  довелося побачити іншу – афганську війну, де також воювали і гинули з обох боків майже діти.
    Тому, звертаючись до військової тематики, автор кожним рядком закликає: Люди, знищіть війну!

Гудима, А.Д. Щоденник: [поема] / А.Д.Гудима том 2 : Вірші, поеми. - Біла Церква: Видавець Пшонківський О.В., 2006. - с. 52

Прочитайте поему “Щоденник”, пам`яті Тані Савичевої - дванадцятирічної школярки блокадного Ленінграду. 
“...Станьте на сторожі
Життя і Сонця, Травня і Землі!
Не забувайте- чуєте?- про це всі!
І в Нюрберзі
Щоденничок малий
Стає великим свідком на процесі.”

Міняйло, В.О. Посланець до живих: Роман / Віктор Міняйло . – К.: Дніпро, 1972 . – 382 с.

Дилогія Лауреата державної премії ім. Т.Шевченка, нашого земляка Віктора Міняйла, який нещодавно відзначив свій 90-річний ювілей. І сьогодні, майже сім десятиріч потому, варто спробувати пережити разом з героями драми їх біль, розпач, страх, муки сумління, втрату надій і кохання, але і віру про зміни на краще. Всі ці почуття близькі і сучасній людині.Создан 10 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником